	<title>#VCAE2025 Archives - ATS JSC</title>
	<atom:link href="https://ats.com.vn/tag/vcae2025/feed/" rel="self" type="application/rss+xml" />
	<link>https://ats.com.vn/tag/vcae2025/</link>
	<description>Applied Technical Systems Joint Stock Company</description>
	<lastBuildDate>Mon, 05 May 2025 10:17:54 +0000</lastBuildDate>
	<language>ENH</language>
	<sy:updatePeriod>
	hourly	</sy:updatePeriod>
	<sy:updateFrequency>
	1	</sy:updateFrequency>
	<generator>https://wordpress.org/?v=6.9.4</generator>
	<item>
		<title>VCAE 2025 – A Great Milestone for ATS!</title>
		<link>https://ats.com.vn/vcae-2025-a-great-milestone-for-ats/</link>
		<dc:creator><![CDATA[AnhDTL]]></dc:creator>
		<pubDate>Mon, 28 Apr 2025 09:14:28 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[News]]></category>
		<category><![CDATA[#ATS]]></category>
		<category><![CDATA[#EnergyTransition]]></category>
		<category><![CDATA[#MadeInVietnam]]></category>
		<category><![CDATA[#SustainableFuture]]></category>
		<category><![CDATA[#VCAE2025]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://ats.com.vn/?p=10325</guid>
]]></description>
<p>&#8211; End-to-end SCADA/EMS/DSA platforms for transmission and distribution systems<br />
&#8211; Integrated BoP SCADA/PPC/EMS solutions for renewable and hybrid power plants<br />
&#8211; Master PPC/EMS for RE–BESS–SVG/STATCOM integration<br />
&#8211; Distributed Energy Resource Management Systems (DERMS) and Microgrid Controllers<br />
&#8211; Dynamic model simulations, grid impact studies, and Hardware-in-the-Loop testing</p>
<p>Let’s build a smarter energy future — together!</p>
<p>&nbsp;</p>
<p><img fetchpriority="high" decoding="async" class="alignnone size-full wp-image-10306" src="https://ats.com.vn/medias/medias/2025/04/1-2.png" alt="" width="2000" height="1500" /></p>
<p><img decoding="async" class="alignnone size-medium wp-image-10307" src="https://ats.com.vn/medias/medias/2025/04/2.png" alt="" width="300" height="225" /></p>
<p><img decoding="async" class="alignnone wp-image-10308" src="https://ats.com.vn/medias/medias/2025/04/3-2.png" alt="" width="300" height="196" /></p>
<p><img loading="lazy" decoding="async" class="alignnone size-medium wp-image-10309" src="https://ats.com.vn/medias/medias/2025/04/4-1.png" alt="" width="300" height="184" /></p>
<p><img loading="lazy" decoding="async" class="alignnone size-medium wp-image-10310" src="https://ats.com.vn/medias/medias/2025/04/6-3.png" alt="" width="300" height="225" /></p>
<p><img loading="lazy" decoding="async" class="alignnone size-medium wp-image-10311" src="https://ats.com.vn/medias/medias/2025/04/7-2.png" alt="" width="300" height="189" /></p>
<p><img loading="lazy" decoding="async" class="alignnone size-medium wp-image-10312" src="https://ats.com.vn/medias/medias/2025/04/8-1.png" alt="" width="300" height="225" /></p>
<p><img loading="lazy" decoding="async" class="alignnone size-medium wp-image-10313" src="https://ats.com.vn/medias/medias/2025/04/9-1.png" alt="" width="300" height="189" /></p>
<p><img loading="lazy" decoding="async" class="alignnone size-medium wp-image-10314" src="https://ats.com.vn/medias/medias/2025/04/10-1.png" alt="" width="300" height="225" /></p>
<p><img loading="lazy" decoding="async" class="alignnone size-medium wp-image-10315" src="https://ats.com.vn/medias/medias/2025/04/11-1.png" alt="" width="300" height="202" /></p>
<p><img loading="lazy" decoding="async" class="alignnone size-medium wp-image-10316" src="https://ats.com.vn/medias/medias/2025/04/12.png" alt="" width="300" height="225" /></p>
<p><img loading="lazy" decoding="async" class="alignnone size-medium wp-image-10317" src="https://ats.com.vn/medias/medias/2025/04/13.png" alt="" width="300" height="213" /></p>
<p><img loading="lazy" decoding="async" class="alignnone wp-image-10318" src="https://ats.com.vn/medias/medias/2025/04/14.png" alt="" width="300" height="225" /></p>
<p><img loading="lazy" decoding="async" class="alignnone size-medium wp-image-10319" src="https://ats.com.vn/medias/medias/2025/04/15.png" alt="" width="300" height="225" /></p>
<p><img loading="lazy" decoding="async" class="alignnone size-medium wp-image-10320" src="https://ats.com.vn/medias/medias/2025/04/16.png" alt="" width="300" height="225" /></p>
<p><img loading="lazy" decoding="async" class="alignnone size-medium wp-image-10321" src="https://ats.com.vn/medias/medias/2025/04/17.png" alt="" width="300" height="225" /></p>